Bine ai venit pe videochatforums.ro - forum cu discutii, informatii, articole, sfaturi despre videochat! Vrei sa pui o intrebare, sa deschizi o discutie noua sau sa faci un comentariu?
Inregistreaza-te ca membru pentru a putea participa la discutii, nu dureaza decat 20 de secunde. Completezi rapid datele de logare, iar emailul il poti confirma alta data!
Dupa ce te loghezi, apasa X pentru a inchide acest mesaj.

Amenzi date de site-uri

coryzalia
coryzalia
Buna ziua,

as dori sa stiu care sunt site-urile care dau amenzi, pt ce si ce valoare au acestea?
In ultimile 2 luni mi s-au retinut niste bani din castiguri cu explicatia pe"fluturasi" amenzi: o data 60 dolari si o data 200 dolari. Am cerut explicatii managerului de studio si mi-a spus ca ar fi de la site-uri, dar la intrebarea care sunt acestea, a evitat sa-mi raspunda. Motivul ar fi cica transmiterea de date de contact (email). A mai spus ca initial amenzile au fost de 800 dolari si ca a negociat cu site-urile sa ma "ierte" pt ca sunt model nou si nu am stiut. Recunosc ca s-a intamplat de cateva ori in 3 luni si la un trafic de mii de membri dar de la site-urile respective nu am primit niciodata vreun avertisment in sensul asta si nici nu am avut contul suspendat (cum procedeaza jasmin). Am scris la support jasmin si au spus ca ei mi-au dat doar un avertisment pt 3 incalcari ale regulamentului (atipire in timpul programului de noapte, lipsa din camera ca am fost la toaleta, mancat un iaurt in fata camerei). In plus, amenzile pe care le da jasmin sunt de 5-10 dolari.  Pe celalate site-uri nu am gasit in regulamente ca ar da amenzi. Eu lucrez pe: JASMIN, CHATURBATE, STREAMRAY, STREAMATE, STRIPCHAT (fost Xhamster).
Astept cu mare interes raspunsurile voastre. S-a mai confruntat cineva cu asa ceva?
laracara

Comentarii

• EvellineClaire
    EvellineClaire
    Buna! Eu pana acum n am primit nici o amenda. Nu stiu daca conteaza studio ul la care lucrezi sau tine stict de Jasmin. 
  • KaylinDream
    KaylinDream
    editat iulie 5
    Pai daca ai vorbit cu support-ul de la toate site-urile si ei ti-au zis ca nu ti-au dat nicio amenda, tu sa fai screenshot si sa mergi la manager cu dovada sa iti ceri banii. Nu mi se pare corect
    Eu personal nu am avut probleme de genul, asa ca imi dau doar cu parerea 
  • laracara
    laracara
    Nu se doarme pe nici un site.. pe jasmin nu se mananca.. poti citi regulile pe fiecare site.. 
  • laracara
    laracara
    doar pe nood poti dormi
  • coryzalia
    coryzalia
    Pai daca ai vorbit cu support-ul de la toate site-urile si ei ti-au zis ca nu ti-au dat nicio amenda, tu sa fai screenshot si sa mergi la manager cu dovada sa iti ceri banii. Nu mi se pare corect
    Eu personal nu am avut probleme de genul, asa ca imi dau doar cu parerea 

Pai tocmai managera mi-a furat banii zicand ca sunt "amenzi de la site-uri" iar cand i-am spus ca m-am interesat personal si niciunul nu mi-a dat nicio amenda si sa-mi arate ea vreo dovada daca are, a schimbat subiectul, s-a prefacut preocupata de altceva si m-a poftit afara din birou, zicandu-mi totusi ca nu toate amenzile sunt comunicate modelului, ca unele se transmit direct studioului :))))  Niciun site pe care am lucrat nu are prevazute amenzi in regulament, iar Jasmin da penalizari simbolice de 5-10 $
© Copyright 2017 - Videochatforums
  • pagina oficiala de twitter videochatforums - forum videochat
  • pagina oficiala de google+ videochatforums - forum videochat
  • pagina oficiala de facebook videochatforums - forum videochat
  • pagina oficiala de pinterest videochatforums - forum videochat
  • pagina oficiala de tumblr videochatforums - forum videochat