Bine ai venit pe videochatforums.ro - forum cu discutii, informatii, articole, sfaturi despre videochat! Vrei sa pui o intrebare, sa deschizi o discutie noua sau sa faci un comentariu?
Inregistreaza-te ca membru pentru a putea participa la discutii, nu dureaza decat 20 de secunde. Completezi rapid datele de logare, iar emailul il poti confirma alta data!
Dupa ce te loghezi, apasa X pentru a inchide acest mesaj.
NOU:
SOCIAL LOGIN ESTE ACTIV! ACUM TE POTI CONECTA PE SITE SI PRIN INTERMEDIUL CONTULUI TAU DE GOOGLE, TWITTER SAU FACEBOOK. Dupa login, alegi username-ul (numele cu care vei aparea pe forum) si asta este tot!
Dupa ce te loghezi, apasa X pentru a inchide acest mesaj.

Sfaturi videochatforums.ro, Partea 1: "Nu mai fac bani din videochat, nu am trafic ..."

Octa
Octa

Sfaturi videochatforumsro Partea 1 - Nu mai fac bani din videochat nu am trafic - forum videochat

"Nu mai fac bani din videochat", "nu am membri in camera", "nu am trafic", "nu intra nimeni la mine", "am facut doar 20$ azi"

De cate ori ati auzit aceste cuvinte? Eu unul, pot sa va spun ca am auzit aceste cuvinte de nenumarate ori. Sunt convins ca si voi... Fie ca le-ati auzit de la celelalte modele, colegele voastre, sau fie ca le-ati gandit, poate le-ati si spus, chiar voi. Suna cunoscut, nu? :)

Cand aud aceste cuvinte, imi dau seama instantaneu ca undeva este o problema. Pana la urma lucram in video chat, ce naiba! Adica intr-un domeniu in care se pot face bani.
Este determinant insa ce veti face in continuare. Veti realiza ca undeva, acolo, este o problema care trebuie rezolvata sau veti continua sa va plangeti de mila si sa acceptati situatia?

Videochat-ul este, in continuare, unul din domeniile de activitate care genereaza cele mai mari venituri in Romania. Zeci sau sute de milioane de $, anual. Cel mai mare site din industrie (nu o sa dau nume, dar cu siguranta stiti despre cine vorbesc), se situeaza momentan pe locul 47 in topul celor mai vizitate website-uri din lume. Asta inseamna 35 de milioane de vizitatori, zilnic, numai pe acest site (conform wikipedia).

De ce va spun aceste lucruri? Ca sa intelegeti ca se poate! Se pot face bani din videochat! Industria videochat din Romania a crescut exploziv in ultimii ani. Dar odata cu numarul de vizitatori, a crescut si numarul de modele online. Competitia cu alte cuvinte.
Sigur, poate banii nu se mai fac asa usor cum se faceau in urma cu 10 ani, de exemplu, insa bani se fac in continuare, multi bani. 
Totul este sa constientizati ca exista competitie. Asta ar fi primul pas pe care trebuie sa il faceti pentru a indrepta lucrurile. 

Daca constientizati cu adevarat ce inseamna aceasta competitie, o sa intelegeti urmatorul lucru:
in momentul in care unui membru nu ii place ceva la voi, mai are inca cateva mii de modele online din care sa aleaga.
Si cum faci diferenta intre mii de modele, toate frumoase, dragut imbracate si fardate? Diferenta o fac detaliile. Ce va evidentiaza pe voi fata de celelalte modele online? De ce sa va aleaga pe Voi? Ce aveti Voi in plus fata de celelalte?

Hai sa va dau un exemplu. La mine in cartier sunt 2 magazine de unde imi fac cumparaturile. Ambele au produsele pe care eu le cumpar de obicei, ambele sunt la aceeasi distanta, ambele functioneaza dupa acelasi orar. Privit in ansamblu..nu le-ar diferentia nimic. Cu o mica-mare exceptie: vanzatoarele. In primul magazin am de-a face cu o vanzatoare acra, mereu imbufnata, care de abia mormaie inapoi un salut cand ii dau buna ziua. Ehe, la magazinul nr 2, vanzatoarea este amabila, vorbeste mereu cu mine, rapsunde la salut, ba pe deasupra mai imi strecoara si cate o bricheta cand sunt promotii la tigarile mele preferate. Deci... unde credeti ca imi fac cumparaturile acum? Desigur, de la magazinul nr. 2.

Ati inteles acum ce vreau sa spun? Diferenta sta in detalii!
Cand simtiti ca nu va mai merge, ganditi-va:

De ce nu fac bani? 
De ce alte modele au trafic si eu nu am? 
Unde gresesc? 
Ce aspecte am de imbunatatit? 
Cu ce as putea sa vin nou in aceasta meserie? 
Ce as putea avea in plus fata de celelalte modele? 
Cum sa fac sa tin membrii mai mult la mine in camera? 
Cum sa fidelizez membrii?

Incepeti sa identificati punctele dvs slabe si lucrati la ele, unul cate unul. Daca lucrati intr-un studio de videochat, puteti cere ajutorul trainerului. Un trainer bine pregatit va vedea imediat unde este problema si va va oferi solutii, totul este sa acceptati ajutorul lui.

Aveti incredere in voi! Sunteti puternice, inteligente si frumoase. Puteti realiza orice, daca va doriti cu adevarat!
Vom discuta in urmatoarele articole, punctual, despre toate lucrurile mentionate mai sus. 

In speranta ca nu v-am plictisit prea rau :), va urez: 
Succes!
© Copyright 2017 - Videochatforums
  • pagina oficiala de twitter videochatforums - forum videochat
  • pagina oficiala de google+ videochatforums - forum videochat
  • pagina oficiala de facebook videochatforums - forum videochat
  • pagina oficiala de pinterest videochatforums - forum videochat
  • pagina oficiala de tumblr videochatforums - forum videochat