Bine ai venit pe videochatforums.ro - forum cu discutii, informatii, articole, sfaturi despre videochat! Vrei sa pui o intrebare, sa deschizi o discutie noua sau sa faci un comentariu?
Inregistreaza-te ca membru pentru a putea participa la discutii, nu dureaza decat 20 de secunde. Completezi rapid datele de logare, iar emailul il poti confirma alta data!
Dupa ce te loghezi, apasa X pentru a inchide acest mesaj.

Sfaturi videochatforums.ro, Partea 1: "Nu mai fac bani din videochat, nu am trafic ..."

Octa
Octa

Sfaturi videochatforumsro Partea 1 - Nu mai fac bani din videochat nu am trafic - forum videochat

"Nu mai fac bani din videochat", "nu am membri in camera", "nu am trafic", "nu intra nimeni la mine", "am facut doar 20$ azi"

De cate ori ati auzit aceste cuvinte? Eu unul, pot sa va spun ca am auzit aceste cuvinte de nenumarate ori. Sunt convins ca si voi... Fie ca le-ati auzit de la celelalte modele, colegele voastre, sau fie ca le-ati gandit, poate le-ati si spus, chiar voi. Suna cunoscut, nu? :)

Cand aud aceste cuvinte, imi dau seama instantaneu ca undeva este o problema. Pana la urma lucram in video chat, ce naiba! Adica intr-un domeniu in care se pot face bani.
Este determinant insa ce veti face in continuare. Veti realiza ca undeva, acolo, este o problema care trebuie rezolvata sau veti continua sa va plangeti de mila si sa acceptati situatia?

Videochat-ul este, in continuare, unul din domeniile de activitate care genereaza cele mai mari venituri in Romania. Zeci sau sute de milioane de $, anual. Cel mai mare site din industrie (nu o sa dau nume, dar cu siguranta stiti despre cine vorbesc), se situeaza momentan pe locul 47 in topul celor mai vizitate website-uri din lume. Asta inseamna 35 de milioane de vizitatori, zilnic, numai pe acest site (conform wikipedia).

De ce va spun aceste lucruri? Ca sa intelegeti ca se poate! Se pot face bani din videochat! Industria videochat din Romania a crescut exploziv in ultimii ani. Dar odata cu numarul de vizitatori, a crescut si numarul de modele online. Competitia cu alte cuvinte.
Sigur, poate banii nu se mai fac asa usor cum se faceau in urma cu 10 ani, de exemplu, insa bani se fac in continuare, multi bani. 
Totul este sa constientizati ca exista competitie. Asta ar fi primul pas pe care trebuie sa il faceti pentru a indrepta lucrurile. 

Daca constientizati cu adevarat ce inseamna aceasta competitie, o sa intelegeti urmatorul lucru:
in momentul in care unui membru nu ii place ceva la voi, mai are inca cateva mii de modele online din care sa aleaga.
Si cum faci diferenta intre mii de modele, toate frumoase, dragut imbracate si fardate? Diferenta o fac detaliile. Ce va evidentiaza pe voi fata de celelalte modele online? De ce sa va aleaga pe Voi? Ce aveti Voi in plus fata de celelalte?

Hai sa va dau un exemplu. La mine in cartier sunt 2 magazine de unde imi fac cumparaturile. Ambele au produsele pe care eu le cumpar de obicei, ambele sunt la aceeasi distanta, ambele functioneaza dupa acelasi orar. Privit in ansamblu..nu le-ar diferentia nimic. Cu o mica-mare exceptie: vanzatoarele. In primul magazin am de-a face cu o vanzatoare acra, mereu imbufnata, care de abia mormaie inapoi un salut cand ii dau buna ziua. Ehe, la magazinul nr 2, vanzatoarea este amabila, vorbeste mereu cu mine, rapsunde la salut, ba pe deasupra mai imi strecoara si cate o bricheta cand sunt promotii la tigarile mele preferate. Deci... unde credeti ca imi fac cumparaturile acum? Desigur, de la magazinul nr. 2.

Ati inteles acum ce vreau sa spun? Diferenta sta in detalii!
Cand simtiti ca nu va mai merge, ganditi-va:

De ce nu fac bani? 
De ce alte modele au trafic si eu nu am? 
Unde gresesc? 
Ce aspecte am de imbunatatit? 
Cu ce as putea sa vin nou in aceasta meserie? 
Ce as putea avea in plus fata de celelalte modele? 
Cum sa fac sa tin membrii mai mult la mine in camera? 
Cum sa fidelizez membrii?

Incepeti sa identificati punctele dvs slabe si lucrati la ele, unul cate unul. Daca lucrati intr-un studio de videochat, puteti cere ajutorul trainerului. Un trainer bine pregatit va vedea imediat unde este problema si va va oferi solutii, totul este sa acceptati ajutorul lui.

Aveti incredere in voi! Sunteti puternice, inteligente si frumoase. Puteti realiza orice, daca va doriti cu adevarat!
Vom discuta in urmatoarele articole, punctual, despre toate lucrurile mentionate mai sus. 

In speranta ca nu v-am plictisit prea rau :), va urez: 
Succes!

Comentarii

• elenapopescu
    elenapopescu
    Foarte bine punctat :blush: Intradevar este o competitie prea mare in acest domeniu, dar daca stii cum sa te pui in evidenta, nu ar trebui sa constituie o problema :smile:
  • curiouslycuriously
    curiouslycuriously
    Exista siteuri care genereaza trafic si pot sa ridice modelele in primele pagini, de ex http://chaturbate.traffic-bots.com/.
  • bianca9917
    bianca9917
    buna nici eu nu fac niciun ban din videochat te rog da-mi un sfat nu fac decat 10 dolari pe zi lucrez de acasa si numai stiu ce sa fac :(
  • laracara
    laracara
    Bianca. de unde esti? 
  • KendraStudio
    KendraStudio
    Buna Bianca,

Ai incercat sa lucrezi si la studio? Noi iti recomandam sa incerci pentru ca vei avea parte de multe avantaje. In cadrul unui studio ai parte de training, suport din partea trainerilor si suport tehnic atunci cand ai probleme cu site-urile, make-up si poze profesionale care iti vor imbunatatii contul de model iar toate aceste lucruri cumulate te vor ajuta sa faci bani mult mai usor. 
  • Bianca
    Bianca
    Buna Bianca, cred ca depinde foarte mult si cum iti faci jobul. Poti invata cum sa ai un comportament sexual adecvat de pe un site de educatie sexuala sa inveti cum gandesc clientii si sa ii atragi mai usor.
    De asemenea, poti incerca si la un studio de videochat, deoarece acestea iti pun la dispozitie cam tot ce ai nevoie iar tu te vei ocupa strict de munca, fara sa-ti bati capul cu background-ul, make up-ul iar unele studiouri asigura chiar si tinuta. Mult succes!
  • coca
    coca
    coca
    coca
    Buna fetelor. Am si eu o nelamurire. De o saptamana lucrez si eu in acest domeniu . Intru in general de dimineata, dar uneori si seara. Trafic vad ca este . Vorbesc cu fiecare , scriu , zambesc , sunt draguta, imi schimb des vestimentatia , coafata , machiata , muzica pe fundal , ma misc , dansez , vorbesc foarte bine limba italiana , un pic engleza dar exista si traducere si nu este o problema , ciupesc spaniola, pe fiecare bag in seama, imi fac foarte multe complimente ca arat bine, ma pun in lista lor de favoriti , etc, dar nu am castigat nimic,  0 lei.
    Nu inteleg unde gresesc .Poate imi dati un sfat . Va multumesc anticipat.
  • spark
    spark
    Depinde pe ce site uri esti coca, de privat sau free. Daca lucrezi pe free trebuie sa mai adaugi cate ceva, joculete, concursuri. Adapteaza showul la personalitatea ta, poti sa te pui si n cap daca nu ti place o sa se vada. Daca esti noua cel mai bine are fi sa incepi de la studio sau multa munca de acasa. Unele fete fac bani usor altele trebuie sa munceasca, atata timp cat iti faci un program pe care sa l respecti lucrurile vor fi mult mai simple. Eu sunt model independent si mi a fost destul de greu sa invat totul singura. Daca mai ai intrebari iti stau la dispozitie. Spor
  • Daniel87
    Daniel87
    editat ianuarie 13
    Mie mi-a mers super bine cat am facut in cuplu  pe CB  pentru ca sunt foarte putine cupluri iar asta-i un mare avantaj. De ceva timp am inceput la single  apoi mi-a mers bine la inceput si asa  iar acum   pauza... Nu  inteleg dc. imi intra si imi ies foarte rapid membrii din camera?!Am observat la foarte multe modele chestia asta in ultima perioada pe CB. La inceput credeam ca nu m-am spalat bine pe ochi  dar dupa am vazut cateva zeci de pagini zilnic cu aceeasi problema ca si a mea. M-a cam pus pe ganduri!  Acum exista doua variante   1 Site-ul se duce pe pl. din cauza la columbience si alte specii de babuini care se tavalesc pe jos pt. 20 TK    2  Am eu probleme cu PC-ul  net-ul  desi ma indoiesc. Net am de la DIGI iar PC-ul e de gaming .Oricum  mie tot in cuplu mi-ar placea s-o fac pentru ca in cuplu te poti juca o multime de roluri iar la capitoul asta ma descurc foarte bine. Probabil chiar tre' sa fii popo ca sa reusesti la single.Acum  la cum vad eu  CB-ul zi de zi  e clar ca se cam duce pe pl. Greseala lor e ca permit accesul la anonimi  si  gri . O alta greseala e si ca nu ajuta toate modelele in egala masura.Nu vad dc. ai tine atatea ore pe prima pagina un model cu 10K de useri  in camera.Impingi o multime de  useri acolo  iar modelele de pe alte 20-30 de pagini ori sunt plictisite dupa 2 3 ore petrecute de pomana pe site    ori adorm prin sesiuni   etc.Daca CB-ul nu schimba strategia asta de rahat o sa se duca la vale grav.O sa vina un moment in care chiar si miile alea de useri se vor plictisi de aceleasi modele  iar cu babunii aia de prin columbia  ma indoiesc ca vor face mare rahat pe viitor.Asa ca pe CB momentan  ori ai cont facut de cativa ani si ai reusit sa-ti  faci membri fideli  ori incerci in cuplu unde mai poti face o perioada banuti.   Un mesaj pentru cei noi prostiti de studiourile pizdii.Nu va mai luati dupa distrusii aia de la studio  ca nu exista modele care sa faca mii de $ pe zi =))))) Daca existau  azi le-ai fi vazut in avioane particulare aterizandu-ti pe casa. Smecheria functioneaza simplu la studiourile vechi care au capital facut prin perioada cand nu se tavalea lumea pe jos pt. 50 TK  si  tot ei sunt de fapt cei care imping tks pentru a atrage prosti pe site-uri ca CB. vrajeala  e simpla si o stiu de la un trans care lucreaza la un studio foarte renumit din capitala . Cam asta e vrajeala cu studiourile si trainerii p  nu ca fac alea bani multi. Fac mai multi decat tine  care faci de acasa si esti foarte dezavantajat in comparatie cu ei.  pisa-m-as pe studiourile lor    dar asta nu inseamna ca  fac  ,,bani multi'' .Daca  totul ar functiona corect si ar exista egalitate nu cacaturile la care recurg ei de foame    fii sigur/a  ca te-ai pisa cu jet pe modele lor de 5 stele stinse  care sunt tot oameni nu alieni  asa cum probabil va imaginati voi cei incepatori.N-am vrut sa aduc in discutie si subiectul asta dar imi vine sa vomit cand citesc pe net  ''vino la studio ... ca vei castiga garantat  10000 pe luna!'' 

Si pe pamant?!    =)))) 
  • Daniel87
    Daniel87
    Ba eu am glumit. Sunt o multime de modele prin RO  care fac 10000$ lunar.Toate lucreaza de la studio  si toate sunt antrenate in cuptoarele din  Auschwitz cu masca pe figura.Sunt antrenate fizic si moral  iar in fiecare sesiune beneficiaza gratuit de  gaze.E prea  complicat sa faceti performanta la videochat si  atatia bani  asa ca  n-are rost sa va riscati   :| 
© Copyright 2017 - Videochatforums
  • pagina oficiala de twitter videochatforums - forum videochat
  • pagina oficiala de google+ videochatforums - forum videochat
  • pagina oficiala de facebook videochatforums - forum videochat
  • pagina oficiala de pinterest videochatforums - forum videochat
  • pagina oficiala de tumblr videochatforums - forum videochat